Блог

Знайди відповіді на питання, що тебе
турбують!

banner image
logo site

Як відбувається забір яйцеклітини: все що треба знати донору

Завдяки новим технологіям та науковим дослідженням, створюються нові можливості, які допомагають безплідним парам здійснювати свою мрію про народження дитини. Одним з ключових елементів в процесі штучного запліднення є донорство яйцеклітини. ГО "Донори за життя" допоможе кожному, хто бажає зробити вагомий внесок іншим та стати часткою найбільш прекрасного дару − життя.

У цій статті ми розглянемо детальніше, як відбувається забір яйцеклітини в Україні, що потрібно знати донору до пункції та які наслідки та ризики можуть виникнути після процедури.

Пункція яйцеклітин: принцип процедури

Пункція яйцеклітин, також відома як забір яйцеклітин, є процедурою, яка використовується в репродуктивній медицині для отримання яйцеклітин від жінок−донорів для подальшого екстракорпорального запліднення.

Принцип процедури полягає у введенні тонкої голки в порожнину матки, а саме в яєчник, після чого з нього видаляють яйцеклітину. Цей процес проводиться під контролем УЗД, що дозволяє точно визначити положення яєчника та забезпечити безпеку пацієнта. Пункція є 100% безболісною, пацієнт одразу в день після пункції фолікулів може повернутися до звичайних справ. Після забору яйцеклітин їх перевозять до лабораторії, де проводять детальний аналіз та зберігають для запліднення. Водночас, перед початком забору яйцеклітин, необхідно звернутися до фахівця та провести всі необхідні дослідження, щоб визначити можливі ризики та побічні ефекти.

Докладніше про те, як відбувається процес пункції яйцеклітин, Ви можете дізнатися за посиланням:

Правове регулювання донорства при застосуванні репродуктивних технологій.

Як проходить підготовка до процедури пункції фолікулів?

Пункція фолікулів при ЕКЗ є одним з ефективних методів лікування безпліддя. Ця процедура передбачає видалення дозрівшої яйцеклітини з фолікула яєчника жінки донора. Перед початком процедури необхідно провести підготовку, щоб забезпечити максимальну ефективність та безпеку.

Підготовка до пункції фолікулів включає декілька етапів. Першим кроком є перевірка рівня гормонів. Це дозволяє визначити, чи є можливість проведення процедури та забезпечити оптимальні умови для дозрівання яйцеклітини. Далі необхідно провести ультразвукове сканування яєчників, щоб визначити кількість фолікулів та їх розмір. Це дозволяє точно визначити положення фолікулів та забезпечити безпеку пацієнта під час процедури.

Останнім етапом до пункції є прийом лікарських засобів, що сприяють дозріванню яйцеклітини. Це дозволяє збільшити кількість дозрілих яйцеклітин та забезпечити більш високу ефективність процедури.

Як проводиться пункція фолікулів?

Процедура проводиться в лікарні або в центрі репродуктивної медицини під контролем спеціалістів.

Першим етапом процедури є підготовка пацієнта. Жінка повинна навідатись в клініку та пройти повне медичне обстеження для визначення стану її здоров'я та можливих ризиків. Після цього проводять підготовку до процедури, зокрема, призначають лікарську терапію для стимуляції яєчників.

Сама процедура полягає в тому, що лікар з допомогою спеціального апарату (пункційної голки) забирає дозрілі яйцеклітини з яєчника пацієнта. Це робиться під контролем ультразвукової діагностики, що дозволяє лікарю точно визначити місцезнаходження фолікулів та уникнути можливих ускладнень. Процедура забирання дозрілих яйцеклітин з яєчника пацієнта може бути проведена в певний період менструального циклу, зазвичай на початку фази стимуляції яєчників.

Які наслідки та ризики після проведення пункція яєчників?

Пункція яєчників при ЕКЗ є ефективним методом лікування безпліддя, але як і будь−який медичний процес, вона не позбавлена ризиків та наслідків.

До ризиків після пункції фолікулів можна віднести кровотечу (надзвичайно рідко), інфекції, анестезійну реакцію та пошкодження сусідніх органів. Що стосується наслідків, то після процедури може відчуватися дискомфорт і виділення з місця проведення пункції, а також може з'явитися легка кровотеча та запалення яєчників.

Однак, завдяки професійному підходу та дотриманню всіх необхідних заходів попередження ризиків, ймовірність виникнення негативних наслідків після проведення пункції яєчників значно зменшується.

Даруйте життя разом з нами

Стати донором яйцеклітин − це можливість допомогти іншим людям втілити свої мрії про батьківство завдяки медичним досягненням сучасної медицини.

При ЕКЗ, донорські яйцеклітини дають можливість жінкам з малою кількістю або відсутністю ооцитів збільшити їх шанси на вагітність та народження здорової дитини. Цей метод також дозволяє жінкам, які перенесли лікування раку та інші серйозні захворювання, зберегти свої яйцеклітини перед початком хіміотерапії та будь−яких процедур, що можуть негативно вплинути на репродуктивну функцію.

Бути донором яйцеклітин − це абсолютно безпечно та не має впливу на здоров'я в майбутньому. Наші лікарі здійснюють всі необхідні діагностичні та медичні процедури, щоб забезпечити Вашу безпеку.

19.04.2023

Автор Інеса Стеценко

Психолог, координатор ГО “Донори за життя”